XIX Przegląd Twórczości Artystycznej i Literackiej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szczycieńskiego

2019-10-25 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-23 02:13:14)

W dniu 23.10.2019 r. dziewięcioro uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie wraz z opiekunami panią Martą Roguszczak i Justyną Krajewską uczestniczyło w XIX Przeglądzie Twórczości Artystycznej i Literackiej Osób Niepełnosprawnych Powiatu Szczycieńskiego w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.
Temat tegorocznego konkursu "OPOWIEM WAM SWOJĄ HISTORIĘ" okazał się bliski sercu biorącym w nim udział uczestnikom, ponieważ brało w nim udział 166 osób z różnych placówek. Kierownik SPRON pani Dorota Studniak gorąco przywitała wszystkich zgromadzonych gości, przedstawicieli placówek oświatowych, wychowawców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Wydarzeniu towarzyszył zespół "Kuzyni Neptuna" tworzący szeroko rozumianą muzykę żeglarską. Zagrali m.in "Morskie opowieści", "Statek widmo". Wśród osób biorących udział w konkursie literackim była uczennica naszej szkoły z klasy I BRK Weronika Chojnowska, która zajęła I miejsce i zdobyła główną nagrodę. Wszystkich wyróżnionych utworów mogliśmy posłuchać dzięki recytacji uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie. Nie brakowało łez wzruszenia i pozytywnych emocji. Koniec przeglądu okazał się być lekcją dla wszystkich zgromadzonych z pierwszej pomocy przedmedycznej, którą zaprezentowała w sposób bardzo obrazowy ratowniczka medyczna.

Red.: J. Krajewska
Foto: M. Roguszczak