BIPKontakt
menu

Dzień Edukacji Narodowej

2019-10-18 00:57:59 (ost. akt: 2019-10-18 02:21:03)

Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. To dzień wyjątkowy, kiedy składamy życzenia radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawiamy swoje serce, swój umysł i swoje siły.
Aby uczcić ten dzień 14 października br. w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W szkolnej auli zgromadziło się grono pedagogiczne, członkowie administracji oraz obsługi, przedstawiciele klas i rodziców, zaproszeni goście, w tym Sekretarz Powiatu Szczycieńskiego Stefan Januszczyk oraz przedstawiciel Rady Rodziców pani Agnieszka Tumińska. Pani Dyrektor, Alina Niezgoda, serdecznie wszystkich przywitała, a następnie, w myśl słów Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi" popłynęły podziękowania Tym, którzy są, by każdego dnia dzielić się wiedzą, mnożyć cierpliwość, dzielić serce, Tym, którzy podejmują trud, by szkoła była miejscem przyjaznym, bezpiecznym i sprzyjającym nauce.
Część artystyczna uroczystości przygotowana przez państwa Izabelę i Pawła Lutrzykowskich odbyła się w konwencji liryczno – muzycznej, w której uczniowie z klas ILO, II LO i IVTHT wspominali swoich nauczycieli. Przedstawienie uświetnił zespół wokalno-instrumentalny The Belfers pod przewodnictwem pani Darii Szymborskiej oraz pana Pawła Lutrzykowskiego. Nie zabrakło też chwili refleksji nad tymi nauczycielami, którzy całe swoje życie poświęcili nauczaniu i wychowaniu młodzieży, a którzy już odeszli. Im zadedykowano wiersz Ewy Lipskiej „Z listu" oraz piosenkę „Do kołyski” zespołu Dżem. Podczas całego występu trudno było powstrzymać wzruszenie. Sądząc po gromkich oklaskach na zakończenie, można było odnieść wrażenie, że miło spędziliśmy ten czas.


Red.: Izabela Lutrzykowska, Paweł Lutrzykowski
Foto: Mirosława Oporek-Miedzińska, Oliwia Wróbel