BIPKontakt
menu

Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie wśród podmiotów Ekonomii Społecznej na Warmii i Mazurach

2019-10-08 13:47:34 (ost. akt: 2019-10-08 18:49:27)


Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie otrzymał wyróżnienie w II edycji Konkursu „Szkoła przyjazna Ekonomii Społecznej w województwie warmińsko-mazurskim” w roku 2019 zorganizowanego w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie pt.” Ekonomia Społeczna na Warmii i Mazurach”.
Celem konkursu było uhonorowanie dotychczasowego zaangażowania Szkół z regionu Warmii i Mazur w działania na rzecz rozwoju popularyzacji sektora ekonomii społecznej wśród młodzieży szkolnej, a także zachęcenie środowiska szkolnego do dalszej współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej w naszym regionie.
Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego współpracuje ze środowiskiem podmiotów ekonomii społecznej z Warmii i Mazur, a także realizuje projekt pt. „Rozwijaj się zawodowo” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WiM na lata 2014-2020.
W związku z powyższym, w dniu 27 września 2019 r. w siedzibie Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie odbyła się uroczysta I Gala Ekonomii Społecznej na Warmii i Mazurach, podczas której Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie pani Alina Niezgoda wraz z nauczycielką przedmiotów ekonomicznych – panią Agnieszką Czajką oraz uczniami klasy IV technikum kelnerskiego i III technikum żywienia i usług gastronomicznych odebrała wyróżnienie w kategorii „Szkoła Przyjazna Ekonomii Społecznej w województwie warmińsko-mazurskim”.
Celem wydarzenia było uhonorowanie jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorstw oraz szkół z regionu za dotychczasowe zaangażowanie i działania na rzecz przedsiębiorczości społecznej na Warmii i Mazurach.
Podczas gali wyróżniono również przedsiębiorców społecznych z Warmii i Mazur, wręczając im certyfikaty promujące sektor ekonomii społecznej w Polsce, czyli Znak Zakup Prospołeczny.
Po części oficjalnej gali odbył się uroczysty koncert muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod batutą Piotra Sułkowskiego.


Red. Agnieszka Czajka