Otwarta lekcja matematyki

2019-06-11 18:48:24 (ost. akt: 2019-06-14 03:09:36)

4 czerwca br. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta
z matematyki. Prowadziła ją
p. Urszula Radzińska. Wśród obserwatorów znaleźli się nauczyciele matematyki, fizyki, przedmiotów zawodowych,
a także pani Dyrektor. Celem zajęć było utrwalanie wiadomości nt. twierdzenia Pitagorasa, tym razem na wesoło.
Lekcja przebiegała w formie gry. Uczniowie zostali podzieleni na grupy,
w każdej z nich wybrano Pitagorasa, który reprezentował grupę (czyli udzielał odpowiedzi, jeśli pionek stanął na polu z pytaniem).
Lekcje otwarte są cennym doświadczeniem zarówno dla prowadzącego nauczyciela, jak i dla obserwujących. Są okazją do wymiany osobistych doświadczeń i pozwalają wzbogacić warsztat metodyczny.
Twierdzenie Pitagorasa to jeden z pierwszych doniosłych faktów geometrycznych, jakie poznaje się w szkole. Podczas zorganizowanej lekcji otwartej okazało się, że można uczyć matematyki także na wesoło.
A to uczniowie lubią najbardziej.

Red.: Ewa Napiórkowska
Foto.: Urszula Krauze