OSTATNI DZWONEK ` 2019

2019-04-29 12:00:00 (ost. akt: 2019-05-06 20:40:41)

„Tak niedawno żeśmy się poznali, a już pożegnania nadszedł czas…”

W piątek – 26 kwietnia 2019 r. w auli Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie żegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Uroczysta akademia rozpoczęła się tradycyjnie - wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły - pani Alina Niezgoda podziękowała młodzieży za trud włożony w naukę i godne reprezentowanie naszej szkoły, życząc jednocześnie absolwentom pomyślności nie tylko na egzaminach maturalnych, ale i w dorosłym życiu, a wychowawcom klas maturalnych wręczyła DYPLOMY ABSOLWENTA dla wychowanków. Nie zabrakło również słów uznania skierowanych do rodziców i uczniów, którzy odnieśli znaczące sukcesy w nauce, sporcie oraz aktywnie działali na rzecz szkoły.
W tym roku uroczystość pożegnania klas maturalnych to, także już Jubileuszowa!,Dziesiąta! gali wręczenia „Jędrzejów”i „Jędrusiów”. „Jędrzeje” to nagrody przyznawane przez nauczycieli i wychowawców wyróżniającym się uczniom, którzy przez lata osiągali wysokie wyniki w nauczaniu, reprezentowali szkołę w konkursach, zawodach sportowych, aktywnie uczestniczyli w życiu społeczności szkolnej i klasowej. „Jędrusie” to wyróżnienia przyznane uczniom klas maturalnych, wyłonione w ramach przeprowadzonego plebiscyt wśród społeczności szkolnej.

W tym roku statuetki Jędrzeja w następujących kategoriach otrzymali:

Primus Inter Pares 2019 – Karolina Grzywińska (średnia 5,38)
„Jędrzej” Osobowość Uczniowska 2019 - Tomasz Wielk

Nauczyciele przedmiotów zawodowych postanowili uhonorować uczniów „Najlepszych w zawodzie”. Z grona kucharzy, hotelarzy, techników obsługi turystycznej i kelnerów wybrano tych, którzy odnieśli najwięcej sukcesów w swoim zawodzie, a także uczniów wyróżniających się.

„Najlepszy w zawodzie” :
Technik Kelner - Daniel Samsel
Technik Hotelarstwa - Joanna Świderska
Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych - Wiktoria Parzych
Technik Obsługi Turystycznej - Julia Cymerys

Uczniowie wyróżniające się w zawodzie TK:
1. Marta Koszałka
2. Karolina Siedlecka
3. Filip Malanowski
4. Krystian Kobus
5. Angelika Pichal
6. Klaudia Grabowska
7. Klaudia Kudzia

Uczniowie wyróżniające się w zawodzie TH:
1. Krzysztof Popielarz
2. Patrycja Staszewska
3. Patrycja Rodzenko
4. Aleksandra Nowak
5. Patrycja Chojnowska
6. Karolina Grzywińska

Uczniowie wyróżniające się w zawodzie TŻiUG:
1. Oskar Nowak
2. Klaudia Orzołek
3. Maja Gwizdała
4. Wiktoria Gut
5. Alicja Brzóska

Również społeczność uczniowska przyznała swoje nagrody.

Jędrusie 2019 - w następujących kategoriach otrzymali:
Wonder Girl - Anna Szostak
Bystrzak Roku - Aleksandra Cymerys
Pomocna Dłoń - Joanna Świderska
Zdrowo Zakręcona - Aleksandra Kobus
Fuksiarz Roku - Aleksy Zakrzewski
Wodzirej Roku - Tomasz Wielk

Uroczystość uświetniła swoim występem wokalnym: Karolina Grzywińska przy akompaniamencie gitarowym pana Pawła Łutrzykowskiego. Na zakończenie akademii brawurowym śpiewem popisała się również klasa p. P. Lutrzykowskiego dedykując wychowawcy wykonywany utwór.

Wszystkim Abiturientom życzymy zdanej matury, dostania się na wymarzone studia, tym którzy pragną odpocząć od nauki - satysfakcjonującej pracy zawodowej, a wszystkim szczęścia, miłości i tylko prawdziwych przyjaciół na krętych drogach życia!
Mam nadzieję, że po latach wspominając Naszą Szkołę zanucicie:
"... Tam przyjaciół kilku mam od lat
Dla nich zawsze śpiewam, dla nich gram ..."

Tekst i foto: M. Oporek-Miedzińska