VI Edycja Wewnątrzszkolnego Konkursu Cukierniczego „Festiwalowe Mazurki”

2019-04-21 11:21:28 (ost. akt: 2019-04-29 11:49:22)

Dnia 16.04.2019 r. w naszej szkole odbyła się VI edycja Konkursu Cukierniczego. Myślą przewodnią konkursu było związane z czasem świątecznym hasło: Festiwalowe Mazurki. Szkolne zmagania przede wszystkim doskonaliły umiejętności cukiernicze wśród uczniów nauki zawodu. Zadaniem uczestników było wykonanie 2 jednakowych mazurków. W tym roku w konkursie wzięło udział 5 zespołów, w skład których weszli uczniowie klas: II Br. Cukiernik, III ZSZ Cukiernik, II TŻiUG, IV TŻiUG oraz II TH. Opiekunami uczniów byli następujący nauczyciele: M. Polak, E. Juszczak, M. Michalska M. Wiśniewska oraz M. Denesiuk. Członkowie komisji konkursowej stanęli przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszych cukierników. W skład komisji pod przewodnictwem pani Urszuli Krauze weszli w tym roku: właściciel Cukierni Anna w Szczytnie Pan Leszek Skrobiński, cukiernik w cukierni Anna w Szczytnie Pan Paweł Żywiec oraz nauczycielka nauki zawodu Pani Monika Gajownik.
Pierwsze miejsce w VI edycji wewnątrzszkolnego konkursu cukierniczego zajęły uczennice klasy III ZSZ Cukiernik: Wiktoria Gutowska oraz Dominika Kamińska, które wykonały zwycięskie Mazurkowe koszyczki wielkanocne.
Sponsorami konkursu byli: Młynomag z Reszla, firma Ryszard Juszczak Progaz ze Szczytna oraz hurtownia Dana ze Szczytna.
Patronat medialny nad konkursem objął portal gastronomiczny slowfood.edu.pl
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Red. i foto: M. Polak