BIPKontakt
menu

Dzień Języków Obcych ‘2019

2019-04-04 18:41:18 (ost. akt: 2019-04-04 19:32:49)

Tegoroczny Dzień Języków Obcych przypadł 01.04.19 (tym razem nie jest to żart na April Fools’ Day !!!). Był pełen atrakcji, a w różnych miejscach szkoły pojawiły się zwroty i zdjęcia związane z kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły i umiejętności z języków obcych w następujących wydarzeniach:
- Quiz Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Do konkursu przystąpiło 10 osób. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Maciej Rosa i Jakub Marczak z kl. I TŻiUG, drugie zaś – Mikołaj Sienkiewicz, również z tej klasy
- Quizy Kahoot na lekcjach języków obcych
- Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, w którym pierwsze miejsce zdobyła Ada Dudek z klasy III TŻiUG/Kel
- Muzyczny Kahoot na auli szkolnej, gdzie zwycięzcami okazały się Julia i Monika Michalak z kl. II TH/TOT
- Muzyka i problemy współczesnego świata na lekcjach języka niemieckiego
- Gimnastyka dla języka - czyli pierwszy (ale z pewnością nie ostatni) rambit językowy. Dla niewtajemniczonych - z ćwiczeniami fizycznymi niewiele miał wspólnego. Chodziło o wykazanie się znajomością języka angielskiego, refleksem, a przede wszystkim szeroko pojętą współpracą. W rambicie wzięło udział 7 drużyn (w każdej po trzech przedstawicieli klas). Czyli razem 21 CONTESTANTS. Ponadto 7 STUDENTS w JURY. Co się działo? Uczniowie zmierzyli się z wachlarzem różnorodnych zadań (11 in TOTAL). Klasa I TŻiUG pokonała pozostałe drużyny i z 33 punktami zajęła I miejsce. GRATULUJEMY - YOU’RE SIMPLY THE BEST !!! Tak naprawdę nie było przegranych, chodziło przecież o dobrą zabawę. Dlatego też wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali nagrody. Nasi sponsorzy to: pani Agata Gębska-Gołębiewska z wydawnictwa Pearson oraz pani Anna Wysocka-Rokita z wydawnictwa Macmillan. Jak zwykle możemy na Was liczyć, za co bardzo dziękujemy !!!
Na koniec wszystkie uzbierane punkty zostały zjedzone (tak - zjedzone, ponieważ były to cukierki !!!).
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy do udziału w przyszłych wydarzeniach :))

Poniżej krótka fotorelacja

Red. Zespół Nauczycieli Języków Obcych