W Dwójce jak na Zielonej Wyspie…

2019-03-20 13:21:00 (ost. akt: 2019-03-27 08:20:57)

W poniedziałek 18 marca korytarze szkolne pokryły się zielenią. Obchody Dnia Świętego Patryka-patrona Irlandii to już tradycja w naszej szkole. Daniel, Hubert i Grzesiek, przebrani za zielone skrzaty (LEPRECHAUNY), nie szukali tym razem garnca złota na końcu tęczy, lecz odwiedzali Wasze klasy.
W irlandzkich rytmach starali się przybliżyć kulturę tej Zielonej Wyspy i nauczyć Was kilku słów po irlandzku. Szkolne obchody tego święta nie sprowadziły się jedynie do tańca zielonych skrzatów. Lekcje języka angielskiego miały w tym dniu inny niż zwykle charakter. Wypełnione były muzyką irlandzką, konkursami oraz przede wszystkim przeniosły uczniów, choć wirtualnie, na szmaragdową wyspę. Jak mówią jej mieszkańcy: „każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem”. Nam się to udało!!!

Tekst: K. Lekstan-Lipińska i A. Andrzejczyk/EN
Foto: NataliaKowalczyk