Powitanie Wiosny !!!

2019-03-24 13:00:00 (ost. akt: 2019-03-24 23:37:20)

J. Brzechwa: "Przyjście wiosny":
"A wiosna przyszła pieszo,
Już kwiatki za nią spieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią - Witaj wiosno"
.

Wiosna to czas wyjątkowy. Przyroda budzi sie do życia, powietrze napełnia się najpiękniejszymi zapachami kwitnących kwiatów potęgowanymi radosnym śpiewem ptaków. Pierwsze promienie wiosennego słońca nieśmiało zachęcają do spacerów i rozkoszowania się pięknem otaczającej przyrody.
W takim wiosennym nastroju, z uśmiechem na twarzy przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę: na wesoło, kolorowo i najważniejsze - radośnie. Już pod koniec czwartej lekcji wszystkie klasy wraz z opiekunami udały się do hali sportowej, gdzie reprezentanci klas pierwszych i trzecich przystąpili do rywalizacji w rambicie, czyli zmaganiach sportowych połączonych ze znajomością wiedzy z różnych dziedzin. Okazało się, że pytania nie zawsze były łatwe:) Ostatecznie zwyciężyli przedstawiciele klas pierwszych. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki.
Przysłowiową wisienką na torcie okazał się pokaz mody wiosennej, w której uczestniczki zaprezentowały najpiękniejsze przebrania na wiosnę:

Zuzanna Majewska (kl. I TŻiUG)
Dominika Smolińska (kl. I TŻiUG)
Kinga Malinowska (kl. II THT)
Klaudia Tańska (kl. IV THT)
Izabela Radkowska (kl. II BS)
Wiktoria Łomiak (kl. IV Kel)
Grabowska Klaudia (kl. IV Kel)
Długokęcka Marta (kl. IV Kel)
Maćkowiak Kaja (kl. I TOT)
Magdalena Lenkiewicz (kl. III TŻiUG/Kel)

Jury w składzie:

p. Joanna Mańkowska - wicedyrektor
p. Ewa Napiórkowska - opiekun SU
Daniel Kłoskowski - przedstawiciel społeczności uczniowskiej

jednogłośnie uznało, że zwycięzcą zostanie Kaja Maćkowiak, której strój spełnił wszystkie kryteria:
oryginalność, kompletność, sposób prezentacji oraz zgodność z tematem.
GRATULUJEMY!

Dziękujemy organizatorom, obsłudze sprzętu oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia! Po raz kolejny udowodniliście, że nasza szkoła jest nie tylko miejscem nauki, ale także miejscem, w którym w atmosferze wzajemnego szacunku można rozwijać swoje talenty i świetnie się przy tym bawić!

Red.: Daria Szymborska
Foto: Renata Kaczmarczyk