Zagroda edukacyjna jako przykład innowacyjnej działalności turystycznej

2019-03-19 14:09:23 (ost. akt: 2019-03-21 20:06:35)

Ciekawe, nietuzinkowe rozwiązania w agroturystyce i pasja to recepta na sukces, o którym opowiadała młodzieży z technikum obsługi turystycznej pani Justyna Kobus z Zagrody Edukacyjnej w Wawrochach.

Zagroda edukacyjna jako przykład innowacyjnej działalności turystycznej

Spotkanie miało miejsce 18 marca 2019 r. w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie. Pani Kobus to właścicielka zagrody edukacyjnej „Kamez”. Przez wiele lat młodzież z „dwójki” odbywała praktyki w Wawrochach. A kiedy szkoły rolnicze zostały „wygaszone”, powstała pustka. Państwu Kobus brakowało kontaktu z młodzieżą, stąd narodził się pomysł na ten rodzaj działalności.
Podczas spotkania młodzież miała okazję usłyszeć jak, wykorzystując atuty krajobrazu, a nie mając w pobliżu jeziora, przyciągnąć turystę. Okazuje się, że zagroda podejmuje wiele cennych inicjatyw edukacyjnych związanych nie tylko z rolnictwem, ale i z historią regionu. Uczniowie, ale także klienci indywidualni mają możliwość spędzenia czasu w niezwykłych okolicznościach przyrody, wzięcia udziału w wycieczkach, zetknięcia się z ciekawymi okazami przyrody oraz ze zwierzętami gospodarskimi. W gospodarstwie odbywa się także wiele warsztatów tematycznych od historii chleba po dzieje mazurskiego krzewiciela polskości Bogumiła Linki. Gospodarstwo państwa Kobus cieszy się dużym zainteresowaniem.
Młodzież przekonała się jak wiele satysfakcji przynosi prowadzenie tego rodzaju działalności. Łączy się też to na szczęście z sukcesem finansowym. Oby to spotkanie przełożyło się na pomysły naszych uczniów związane z karierą po ukończeniu szkoły.

Red. M.Sz/E.N
Foto: M.N