Studniówka 2019

2019-02-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-03-07 09:35:24)

Jak przystało na tradycję, sto dni przed maturą, uczniowie klas maturalnych przeżywają swój najpiękniejszy wieczór w życiu. Nie inaczej było w Zespole Szkół nr 2 w Szczytnie. 19 stycznia 2019 r. w Domu Weselnym „Krystyna” o godzinie 20:00 rozpoczęła się długo wyczekiwana studniówka. Pani Dyrektor Alina Niezgoda oraz przedstawiciele uczniów - Marta Koszałka i Maciej Samsel- uroczyście przywitali wszystkich obecnych wychowawców, nauczycieli, rodziców oraz maturzystów. W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku impreza rozpoczęła się minutą ciszy. Następnie w klimat wieczoru wprowadziła wszystkich Karolina Grzywińska, która zaśpiewała piosenkę własnego autorstwa.
A potem był polonez. Zatańczony pięknie, dostojnie, tak jak muzyka Vangelisa. Nie zabrakło podziękowań i kwiatów składanych na ręce dyrekcji, wychowawców klas maturalnych (p. Ewy Juszczak, p. Wiolety Piórkowskiej oraz p. Pawła Lutrzykowskiego), a także rodziców i p. Andrzeja Szwejkowskiego, który nauczył uczniów nie tylko poloneza, ale również tańca- niespodzianki (a była nim - jak przystało na szkołę z kierunkami hotelarsko- turystycznymi-grecka zorba). Zaprezentowano także krótką część artystyczną: skecz o tematyce „dzień z życia maturzysty”, piosenkę z kultowych tekstów nauczycieli ZS 2. Dodatkowo uczniowie klasy IV Kelner wykonali utwór „Nie płacz Ewka” dla swojej wychowawczyni. Wszystkim udzieliła się dobra zabawa, która trwała do wczesnych godzin porannych. Niestety, wszystko co piękne kiedyś się kończy… tak i nasi maturzyści po wieczorze pełnym wrażeń wrócili do nauki, aby w maju na egzaminie dojrzałości wykazać się wiedzą równie dobrą jak zdolnościami tanecznymi na parkiecie.
Wszystkim dziękujemy za przybycie, rodzicom - za organizację tego magicznego wieczoru. A maturzystom życzymy połamania piór na egzaminach maturalnych!

Red.:T. Wielk
Foto: P. Salamucha