Stypendystka Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018

2018-12-07 12:00:00 (ost. akt: 2018-12-21 22:01:01)

Uroczystość wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w dniu 15 listopada 2018 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, podczas której dyplom z rąk wicekuratora oświaty Wojciecha Cybulskiego otrzymała uczennica klasy IV Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół nr 2 Julia Cymerys.
W roku szkolnym 2018/2019 wyróżniono w województwie warmińsko-mazurskim 154 uczniów ze szkół kończących się maturą. Wszyscy musieli spełnić jeden z warunków: otrzymać promocję z wyróżnieniem przy najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazać się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Z kolei w pozostałych dziedzinach wiedzy musieli osiągnąć wyniki co najmniej dobre. Nasza Julia uzyskała średnią ocen w nauce 5,3 i wzorową ocenę z zachowania.
Gratulujemy wszystkim stypendystom osiągniętego sukcesu, a w szczególności Julii.
Mamy świadomość, że każdy sukces wymaga poświęceń, na który składa się wiele czynników tj. praca, konsekwencja, wytrwałość i wsparcie, które otrzymują od rodziców i nauczycieli.
Jeśli znajdujemy diament to o niego dbamy i szlifujemy, a takim diamentem jest nasza Julia. Brawo!

Red. J. Mańkowska