Historyczny sukces Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie

2018-12-17 13:41:50 (ost. akt: 2018-12-17 14:05:48)

W środę (12 grudnia) w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się jubileuszowa – X Gala Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Podczas spotkania podsumowano poprzedni sportowy rok szkolny (2017/18). Wręczono najlepszym w województwie 10 szkołom puchary i dyplomy. Wyróżniono też: działaczy, nauczycieli oraz samorządy, miasta, które wykazały największa aktywność.

Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie na 86 sklasyfikowanych szkół zajął 3 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim. To o jedno oczko wyżej niż w roku ubiegłym oraz najwyższe miejsce zajęte wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu szczycieńskiego od początku organizacji współzawodnictwa przez SZS w Olsztynie - wcześniej 4 miejsce zajął ZS nr 1 Szczytno za lata 2011/12 oraz ZS nr 2 w Szczytnie za lata 2016/17.
Klasyfikację drużynową każdej dyscypliny (jest ich 21) przelicza się na punkty do współzawodnictwa wg ustalonego w regulaminie klucza czyli odpowiednio zajęte miejsce w rejonie, regionie, województwie daje odpowiednie punkty. Suma punktów daje wynik i miejsce.

Współzawodnictwo sportowe szkół W-M SZS za rok szkolny 2017/2018.
Szkoły Ponadgimnazjalne/Licealiada:

1. I Liceum Ogólnokształcące Giżycko
2. II Liceum Ogólnokształcące Giżycko
3. Zespół Szkół Nr 2 Szczytno
4. I Liceum Ogólnokształcące Olecko
5. Zespół Szkół Lubawa
6. Zespół Szkół Ogólnokształcących Iława
7. Zespół Szkół Zawodowych Kurzętnik
8. Zespół Szkół Nr 1 Szczytno
9. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Nidzica
10. Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku Iława

Na zdjęciach uczniowie, którzy przyczynili się do tego sukcesu uczestnicząc w tamtym roku szkolnym w zawodach szczebla rejonu, regionu, województwa. Nie bali się, walczyli i zwyciężyli. Dzięki Wam jest ten sukces !!!

red.: Bartosz Kojro
foto.: archiwum prywatne