Dzień Patrona`2018

2018-11-30 15:20:00 (ost. akt: 2018-12-02 16:23:17)

30 listopada, w dniu urodzin i imienin Jędrzeja Śniadeckiego, obchodzimy w naszej szkole Dzień Patrona. Tradycyjnie jest on Dniem Samorządności. Tak było i w tym roku. Parę minut po 8.00 pani dyrektor Alina Niezgoda przekazała Samorządowi Uczniowskiemu władzę w szkole (symbolizował ją wielki klucz).
Lekcje, które odbywały się tego dnia, mogły być prowadzone przez uczniów. Część z nich chciała przekonać się, jak to jest być z tej drugiej stronie. I wyszło wyśmienicie!
Oczywiście najważniejszy był Patron. Dlatego pod jego portretem ustanowiliśmy wartę honorową. Klasom pierwszym przybliżyliśmy postać Jędrzeja Śniadeckiego. W czasie apelu odbyło się również zaprzysiężenie nowego zarządu SU. Rozstrzygnięto także konkurs plastyczny pn. „Jędrzej Śniadecki w pocztówce zaklęty”.
Na 5 lekcji w szkolnej auli odbył się show pt. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Uczniowie z ośmiu klas zaprezentowali swoje muzyczne, a nierzadko i taneczne talenty. Zwyciężyła klasa 1 technikum obsługi turystycznej. Szczegółową relację z tego wydarzenia zamieściliśmy na szkolnym Facebooku.
Z kolei na 6 lekcji w hali rozpoczął się turniej piłki siatkowej. Spośród 12 uczestniczących w nim drużyn najlepszą okazała się (podobnie jak rok temu) klasa IV technikum hotelarskiego/obsługi turystycznej, która w finale tym razem pokonała drużynę nauczycieli.
Tuż po meczu Natalia Piórkowska, przewodnicząca szkoły, oddała klucz pani dyrektor, tym samym wszystko wróciło do normy. Następna szansa na samorządzenie się uczniów w szkole już za rok!
Tekst: Samorząd Uczniowski
Foto: Aleksandra Chudek