TOT i LO w Warszawie

2018-11-23 19:15:00 (ost. akt: 2018-12-02 16:09:04)

Wyjazdy na targi turystyczne już na stałe wpisały się w kalendarz wycieczek szkolnych. Młodzież ucząca się w technikum obsługi turystycznej ma okazję uczestniczyć w wielu ważnych wydarzeniach w międzynarodowym kalendarzu branży turystycznej.
W tym roku 21 listopada uczniowie klasy pierwszej TOT udali się na Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw 2018 zorganizowane w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Prezentujące się na targach organizacje turystyczne, touroperatorzy, obiekty hotelowe przygotowały bogatą ofertę, rozdawały foldery reklamowe, upominki. Zrobiło to wielkie wrażenie na być może przyszłych pracownikach tej branży.
W czasie gdy uczniowie technikum buszowali między stoiskami w poszukiwaniu gadżetów i ciekawych informacji turystycznych, młodzież z klasy I LO udała się do Muzeum Narodowego. Tam bowiem z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości została zorganizowana wystawa: Krzycząc: Polska! Niepodległa 1918. Zaprezentowano blisko 300 prac: obrazów, rzeźb, rysunków, a także materiałów dokumentalnych i multimedialnych. Wszystkie przedstawiały wydarzenia historyczne i polityczne widziane oczami artystów oraz przemiany polskiej sztuki na progu niepodległej. Twórcy wystawy chcieli, by każdy wyszedł z niej z własnym obrazem drogi do niepodległości. Ekspozycja bazuje bowiem na niejednoznacznościach, niesie silny ładunek emocji, pokazuje różne stanowiska wobec niepodległości, zadaje pytania.
Wspólna wycieczka klas TOT i LO dostarczyła jej uczestnikom wielu wrażeń. Była też szansą na integrację międzyklasową i dobrą wspólną zabawę podczas podróży.

Red. EN
Foto: Barbara Nadolna, Magdalena Polonis